A PayPal teljesíti az ukránok régi kívánságát
Az ukrajnai PayPal-felhasználók mostantól külföldre is küldhetnek pénzt, illetve onnan fogadhatnak is segítséget.
Az ukrajnai PayPal-felhasználók mostantól külföldre is küldhetnek pénzt, illetve onnan fogadhatnak is segítséget.
Azt "teljes mértékben" alárendelik a nemzetközi szankcióknak. Az ukrajnai leánybankot működtetik tovább, emellett adományokkal és menekültek elszállásolásával járulnak hozzá a válsághelyzet kezeléséhez.
Az Ukrajnából érkezők számára biztosított ingyenes vasúti közlekedés ugyanis a valóságban nem teljesen az, mutat rá Karácsony Gergely.
Az orosz követelések két kategóriába sorolhatók a BBC szerint.
A miniszterelnök harci helikopteren repül, határátkelőt szemléz (éjszaka!), kórházat látogat, gyereket simogat, egyenruhásokkal fog kezet, és megállapítja, hogy minden működik, minden rendben, mindenkinek segítünk. Hogy mi működik, mi van rendben és pontosan kinek is segítünk, azt nem lehet kihámozni a posztokból, mert azok elmosnak, eltakarnak bármiféle konkrétumot. Vagy épp magát a háborút, Ukrajna jelenét és jövőjét, a helyzet súlyosságát és tétjét. Nem marad más, mint a pózolás. Pedig lehet ezt másképp is, ahogy a miniszterelnök kijevi vonatra felülő kollégáinak a közösségi oldalain jól látszik.
Beszédes adatokat tett közzé Ukrajna, de azt, hogy tényleg így van-e, nehéz megmondani.
A Meta egy szabálymódosítással lehetővé tette, hogy a facebookozók sokkal szabadabban fogalmazhassanak véleményt az orosz elnökről és az orosz katonákról, de mostanra visszavonulót fújtak.
Ezekben a hetekben sajnos különösen aktuálissá válik és sokáig velünk marad a poszttraumás stressz szindróma jelensége, de mi is ez a viszonylag későn felfedezett állapot? És miért érintheti azokat is, akik tanúk és támogatók? Füredi Éva, a Psziché Műhely krízisintervencióval foglalkozó mentálhigiénés szakemberének írása.
Vlagyimir Putyin orosz elnök néhány napja készültségbe helyezte a nukleáris erőket. Nyugati elemzők szerint ez csak figyelemelterelésként szolgáló fenyegetés, és remélhetőleg az is marad. Mert egy nukleáris csapásnak valóban súlyosabb következményei lennének. Még annál is, amire elsőre gondol.
Már a Twitteren és a Telegramon is terjednek a felvételek az Ukrajnában látott KUB-BLA nevű drónokról.
Már csak az amerikai Szenátus jóváhagyására van szükség, hogy kivegyék Oroszországot a legnagyobb kedvezmény elve alá tartozó országok közül.
Úgy tűnik, vége azoknak az időknek, amikor óvatos diplomáciai megfogalmazásokkal próbálták kritizálni egymást a világ vezető politikusai.
Még a rendőrök is szívesebben hisznek az összeesküvés-elméletekben, nehéz volt elmagyarázni nekik, hogy magánakció volt a háborúellenes tiltakozás - mondta Marina Oszvjannikova.
Szeptemberben indult volna közös EU–Oroszország program keretében egy marsjáró, de az Európai Űrügynökség (ESA) kihátrált ebből.
Egyre közelebb kerülnek az orosz erők Kijevhez, ám az ukrán fővárost valószínűleg csak úgy foglalhatják el, ha előbb rommá lövik. Az Oroszország elleni szankciók már hatnak, és mintha repedések mutatkoznának a Putyin-rezsim betonszilárdságú falain.
A képzeletbeli ranglistát eddig Törökország vezette, de Vlagyimir Putyin hátországa beelőzte.
A horvát kormány egy cég bankszámláját is zárolta, és további három hajó lefoglalását fontolgatja.
A miniszterelnök nagyon tevékenynek mutatkozik a határon.
A rakéták tartalmaznak egy kisebb egységet is, ami a szakértők szerint képes megzavarni az ukrán légvédelmi eszközöket.